Make your own free website on Tripod.com

 

 

News

 

Directions to fields

 

Fall 2004 Standings

 

Fall 2004 Results

 

Fall 2004 Team Reps

 

Contact us

 

               

THE NORTH ALABAMA SOCCER FEDERATION

FALL 2004 SCHEDULE

REVISION ZERO - SEPTEMBER 7, 2004

DATE FIELD TIME TEAMS DIV
SAT 11 SEPT  IRONDALE / JPK 4:00 PM  NORTHERN LIGHTS VS CELTICS I F
SAT 11 SEPT  IRONDALE / JPK 6:00 PM  EXCEL VS BULLETS SC2 1/1

 

DATE FIELD TIME TEAMS DIV
TUE 12 SEPT  PLEASANT GROVE 1:00 PM  BUFFALO ROCK BS PANIC ATTACK 1/2
TUE 12 SEPT  PLEASANT GROVE 3:15 PM  SPARTANS VS STORM 1/1
TUE 12 SEPT  CENTERPOINT 1:00 PM  SAUCE VS BC UNITED 1/1
TUE 12 SEPT  CENTERPOINT 3:15 PM  RECCOS VS UNITED NATIONS FC 3
TUE 12 SEPT  IRONDALE / JPK 1:00 PM  UPPER 90 VS VULCANS FC 3
TUE 12 SEPT  IRONDALE / JPK 3:13 PM  BULLETS SC1 VS DINOSAURS 1/2
TUE 12 SEPT  COMER 1:00 PM  DINOSAURS II VS OLD WEDNESDAY 3
TUE 12 SEPT  COMER 3:15 PM  CROCKIES VS OLD IGUANA 1/2
TUE 12 SEPT  GRANTSWOOD 1:00 PM  CHAOS VS CLUBFOOT 3
TUE 12 SEPT  GRANTSWOOD 3:15 PM  FURY VS BIRMINGHAM UNITED 3

 

DATE FIELD TIME TEAMS DIV
SUN 19 SEPT  CENTERPOINT 1:00 PM  EXCEL VS STORM 1/1
SUN 19 SEPT  CENTERPOINT 3:15 PM  BC UNITED VS NORTHERN LIGHTS 1/1
SUN 19 SEPT  IRONDALE / JPK 1:00 PM  BULLETS SC2 VS SPARTANS 1/1
SUN 19 SEPT  IRONDALE / JPK 3:13 PM  BULLETS SC1 VS PANIC ATTACK 1/2
SUN 19 SEPT  COMER 1:00 PM  DINOSAURS I VS BUFFALO ROCK 1/2
SUN 19 SEPT  COMER 3:15 PM  OLD IGUANA VS CELTICS 1/2
SUN 19 SEPT  GRANTSWOOD 1:00 PM  THE SAUCE VS CROCKIES I F
SUN 19 SEPT  GRANTSWOOD 3:15 PM  BIRMINGHAM UNITED VS CHAOS 3

 

DATE FIELD TIME TEAMS DIV
TUE 21 SEPT  CENTERPOINT 6:15 PM  OLD WEDNESDAY VS RECCOS 3
TUE 21 SEPT  CENTERPOINT 8:00 PM  FURY VS VULCANS FC 3
TUE 21 SEPT  GRANTSWOOD 6:15 PM  UPPER 90 VS CLUBFOOT 3
TUE 21 SEPT  GRANTSWOOD 8:00 PM  DINOSAURS II VS UNITED NATIONS FC 3

 

DATE FIELD TIME TEAMS DIV
SAT 25 SEPT  IRONDALE / JPK 4:00 PM  CROCKIES VS CELTICS 1/2
SAT 25 SEPT  IRONDALE / JPK 6:00 PM  BULLETS SC1 VS BUFFALO ROCK 1/2

 

DATE FIELD TIME TEAMS DIV
SUN 26 SEPT  PLEASANT GROVE 1:00 PM  BIRMINGHAM UNITED VS VULCANS FC 3
SUN 26 SEPT  PLEASANT GROVE 3:15 PM  SPARTANS VS EXCEL 1/1
SUN 26 SEPT  CENTERPOINT 4:00 PM  STORM VS VS BULLETS SC2 1/1
SUN 26 SEPT  CENTERPOINT 6:00 PM  THE SAUCE VS NORTHERN LIGHTS 1/1
SUN 26 SEPT  COMER 1:00 PM  DINOSAURS II VS RECCOS 3
SUN 26 SEPT  COMER 3:15 PM  OLD IGUANA VS BC UNITED I F
SUN 26 SEPT  GRANTSWOOD 1:00 PM  CLUBFOOT VS FURY 3
SUN 26 SEPT  GRANTSWOOD 3:15 PM  CHAOS VS UPPER 90 3

 

DATE FIELD TIME TEAMS DIV
WED 29 SEPT  CENTERPOINT 6:15 PM  OLD WEDNESDAY VS UNITED NATIONS FC 3
WED 29 SEPT  CENTERPOINT 8:00 PM  PANIC ATTACK VS DINOSAURS I 1/2

 

DATE FIELD TIME TEAMS DIV
SAT 02 OCT  COMER 4:00 PM  DINOSAURS I VS OLD IGUANA 1/2
SAT 02 OCT  COMER 6:00 PM  BUFFALO ROCK VS CELTICS 1/2

 

DATE FIELD TIME TEAMS DIV
SUN 03 OCT  PLEASANT GROVE 1:00 PM  EXCEL VS THE SAUCE 1/1
SUN 03 OCT  PLEASANT GROVE 3:15 PM  SPARTANS VS NORTHERN LIGHTS 1/1
SUN 03 OCT  CENTERPOINT 1:00 PM  BIRMINGHAM UNITED VS OLD WEDNESDAY 3
SUN 03 OCT  CENTERPOINT 3:15 PM  STORM VS PANIC ATTACK I F
SUN 03 OCT  IRONDALE / JPK 1:00 PM  BULLETS SC1 VS CROCKIES 1/2
SUN 03 OCT  IRONDALE / JPK 3:15 PM  BULLETS SC2 VS BC UNITED 1/1
SUN 03 OCT  GRANTSWOOD 1:00 PM  UNITED NATIONS FC VS UPPER 90 3
SUN 03 OCT  GRANTSWOOD 3:15 PM  CLUBFOOT VS RECCOS 3

 

DATE FIELD TIME TEAMS DIV
TUE 05 OCT  GRANTSWOOD 6:15 PM  DINOSAURS II VS FURY 3
TUE 05 OCT  GRANTSWOOD 8:00 PM  CHAOS VS VULCANS FC 3

 

DATE FIELD TIME TEAMS DIV
SUN 10 OCT  PLEASANT GROVE 1:00 PM  NORTHERN LIGHTS VS STORM 1/1
SUN 10 OCT  PLEASANT GROVE 3:15 PM  SPARTANS VS BUFFALO ROCK I F
SUN 10 OCT  McCLENDON 1:00 PM  FURY VS OLD WEDNESDAY 3
SUN 10 OCT  McCLENDON 3:15 PM  PANIC ATTACK VS CELTICS 1/2
SUN 10 OCT  IRONDALE / JPK 1:00 PM  BULLETS SC1 VS OLD IGUANA 1/2
SUN 10 OCT  IRONDALE / JPK 3:15 PM  BULLETS SC2 VS THE SAUCE 1/1
SUN 10 OCT  COMER 1:00 PM  DINOSAURS I VS CROCKIES 1/2
SUN 10 OCT  COMER 3:15 PM  DINOSAURS II VS BIRMINGHAM UNITED 3
SUN 10 OCT  GRANTSWOOD 1:00 PM  CHAOS VS UNITED NATIONS FC 3
SUN 10 OCT  GRANTSWOOD 3:15 PM  EXCEL VS BC UNITED 1/1

 

DATE FIELD TIME TEAMS DIV
TUE 12 OCT  GRANTSWOOD 6:15 PM  RECCOS VS UPPER 90 3
TUE 12 OCT  GRANTSWOOD 8:00 PM  CLUBFOOT VS VULCANS FC 3

 

DATE FIELD TIME TEAMS DIV
SAT 16 OCT  GRANTSWOOD 4:00 PM  CLUBFOOT VS BIRMINGHAM UNITED 3
SAT 16 OCT  GRANTSWOOD 6:00 PM  BULLETS SC1 VS EXCEL I F

 

DATE FIELD TIME TEAMS DIV
SUN 17 OCT  PLEASANT GROVE 1:00 PM  FURY VS UNITED NATIONS FC 3
SUN 17 OCT  PLEASANT GROVE 3:15 PM  SPARTANS VS BC UNITED 1/1
SUN 17 OCT  CENTERPOINT 1:00 PM  CROCKIES VS PANIC ATTACK 1/2
SUN 17 OCT  CENTERPOINT 3:15 PM  STORM VS THE SAUCE 1/1
SUN 17 OCT  GRANTSWOOD 1:00 PM  CELTICS VS DINOSAURS I 1/2
SUN 17 OCT  GRANTSWOOD 3:15 PM  CHAOS VS RECCOS 3
SUN 17 OCT  COMER 1:00 PM  VULCANS FC VS DINOSAURS II 3
SUN 17 OCT  COMER 3:15 PM  OLD IGUANA VS BUFFALO ROCK 1/2

 

DATE FIELD TIME TEAMS DIV
TUE 19 OCT  IRONDALE / JPK 6:15 PM  OLD WEDNESDAY VS UPPER 90 3
TUE 19 OCT  IRONDALE / JPK 8:00 PM  BULLETS SC2 VS NORTHERN LIGHTS 1/1

 

DATE FIELD TIME TEAMS DIV
SAT 23 OCT  COMER 4:00 PM  DINOSAURS 1 VS BULLETS SC2 I F
SAT 23 OCT  COMER 6:00 PM  OLD IGUANA VS PANIC ATTACK 1/2
SAT 23 OCT  GRANTSWOOD 4:00 PM  CLUBFOOT VS UNTED NATIONS FC 3
SAT 23 OCT  GRANTSWOOD 6:00 PM  FURY VS OPPER 90 3

 

DATE FIELD TIME TEAMS DIV
SUN 24 OCT  PLEASANT GROVE 1:00 PM  SPARTANS VS THE SAUCE 1/1
SUN 24 OCT  PLEASANT GROVE 3:15 PM  BULLETS SC1 VS CELTICS 1/2
SUN 24 OCT  McCLENDON 1:00 PM  BUFFALO ROCK VS CROCKIES 1/2
SUN 24 OCT  McCLENDON 3:15 PM  OLD WEDNESDAY VS VULCANS FC 3
SUN 24 OCT  GRANTSWOOD 1:00 PM  CHAOS VS DINOSAURS II 3
SUN 24 OCT  GRANTSWOOD 3:15 PM  BIRMINGHAM UNITED VS RECCOS 3
SUN 24 OCT  CENTERPOINT 1:00 PM  STORM VS BC UNITED 1/1
SUN 24 OCT  CENTERPOINT 3:15 PM  NORTHERN LIGHTS VS EXCEL 1/1

 

DATE FIELD TIME TEAMS DIV
SUN 31 OCT  GRANTSWOOD 1:00 PM  CHAOS VS FURY 3
SUN 31 OCT  GRANTSWOOD 3:15 PM  CLUBFOOT VS OLD WEDNESDAY 3
SUN 31 OCT  McCLENDON 1:00 PM  VULCANS FC VS RECCOS 3
SUN 31 OCT  McCLENDON 3:15 PM  BIRMINGHAM UNITED VS UNITED NATIONS FC 3
SUN 31 OCT  COMER 1:00 PM  DINOSAURS II VS UPPER 90 3

 

DATE FIELD TIME TEAMS PLAYOFF GAME# DIV
SUN 07 NOV  JEWISH COMM CTR 1:00 PM  NORTHERN LIGHTS  VS  OLD IGUANA 5 1
SUN 07 NOV  JEWISH COMM CTR 3:15 PM  FURY VS RECCOS NA 3
SUN 07 NOV  McCLENDON 1:00 PM  BIRMINGHAM UNITED VS UPPER 90 NA 3
SUN 07 NOV  McCLENDON 3:15 PM  UNITED NATIONS FC VS VULCANS FC NA 3
SUN 07 NOV  IRONDALE / JPK 1:00 PM  SPARTANS  VS  BUFFALO ROCK 3 1
SUN 07 NOV  IRONDALE / JPK 3:15 PM  EXCEL VS CROCKIES 1 1
SUN 07 NOV  COMER 1:00 PM  DINOSAURS I  VS  BULLETS SCII 4 1
SUN 07 NOV  COMER 3:15 PM  THE SAUCE  VS  BULLETS SCI 2 1
SUN 07 NOV  CENTERPOINT 1:00 PM  BIRMINGHAM CELTICS  VS  BC UNITED 6 1
SUN 07 NOV  CENTERPOINT 3:15 PM  STORM  VS  PANIC ATTACK 7 1

 

DATE FIELD TIME TEAMS DIV
TUE 09 NOV  GRANTSWOOD 6:15 PM  CHAOS VS OLD WEDNESDAY 3
TUE 09 NOV  GRANTSWOOD 8:00 PM  CLUBFOOT VS DINOSAURS II 3

 

DATE FIELD TIME TEAMS DIV
SUN 14 NOV  JEWISH COMM CTR 1:00 PM  
SUN 14 NOV  JEWISH COMM CTR 3:15 PM  FINALS CONSOLATION - WINNER 5 VS WINNER 6 1
SUN 14 NOV  McCLENDON 1:00 PM
SUN 14 NOV  McCLENDON 3:15 PM
SUN 14 NOV  IRONDALE / JPK 1:00 PM  FINALS (3RD / 4TH) - LOSER 1 VS LOSER 2 1
SUN 14 NOV  IRONDALE / JPK 3:15 PM  FINALS (1ST / 2ND) - WINNER 1 VS WINNER 2 1
SUN 14 NOV  COMER 1:00 PM  FINALS CONSOLATION - WINNER 3 VS WINNER 4 1
SUN 14 NOV  COMER 3:15 PM  FINALS CONSOLATION - LOSER 3 VS LOSER 4 1
SUN 14 NOV  CENTERPOINT 1:00 PM  FINALS CONSOLATION - LOSER 5 VS WINNER 6 1
SUN 14 NOV  CENTERPOINT 3:15 PM  FINALS CONSOLATION - LOSER 7 VS LOSER 6 1